M E R V E T U N C E
0412 999 19 17 [email protected] Pazartesi - Cumartesi: 9.00/19.00

Dudak dolgusu nedir ve nasıl yapılır ?

Dudak dolgusu daha dolgun ve şekilli dudaklara sahip olmak için yapılan estetik bir işlemdir. Cilt için çok önemli olan hiyalüronik asit zamanla ortadan kaybolarak işlevini yerine getiremez. Bu durum da ciltte kırışıklıklara neden olur. İşte dudak dolgusu uygulaması esnasında da ciltte hiyalüronik asit seviyesi arttırılması hedeflenir. Cildi ve kırışıklıkları yok ettiği gibi dudağı dolgunlaştırıp şekillendirir.

Estetik anlayışı elbette göreceli bir kavramdır fakat yüzdeki her kıvrım ve her yapı bir altın oran içinde bulunur, dudak için de bu altın oran söz konusudur. İdeal dudak yapısı alt ve üst dudağın kıvrımlı birleşmesi ve alt dudağın üst dudaktan 1.6 kat daha büyük olmasıdır.

Yaşla birlikte azalan dudak dolgunluğunun geri kazandırılması ve hastanın daha dolgun dudaklara sahip olması estetik olarak daha iyi bir görüntü sağlar. Dolgu işlemi ortalama 20-30 dakika süren ve tedavi sonrası günlük hayata hemen dönebileceğiniz işlemlerdir. İlk 2 gün dudakta hafif bir ödem söz konusudur ama kişi günlük hayatına devam edebilir.

2 günün sonunda işlemin asıl sonucu gözlenir.

Bilgi sahibi bir hekim tarafından dudak sınırlarına ve dudakların orta kısımlarına dolgu maddesi ince uçlu iğnelerle enjekte edilir. İşlemden önce anestezi yapıldığı için hasta işlem esnasında herhangi bir ağrı hissetmez. Hekim tavsiyeleri uygulandığı sürece tedavi aşaması ve sonrasında hastada rahatsızlık gözlenmez.